Сервіси
Зворотнiй зв`язок
Реєстрація
Фотогалерея
Новини
17.09.2019 Шановні колеги! 15-17 листопада 2019 р. відбудеться черговий семінар з циклу "Класична остеопатія". Викладач: Крістофер Кемпбелл  >>>
Пошук



"Ваше здоров’я"

Англійські аристократи обирають остеопатію
 
та інші альтернативні методи лікування
 
Світлана Тернова,
”Ваше здоров’я”.
 
Гай Кларк – проректор з навчальної роботи коледжу імені Джона Вернхема, розташованого в місті Мейдстоун, Великобританія. За фахом – лікар-остеопат.
На запрошення кафедри мануальної терапії Медичного інституту Української асоціації народної медицини він приїхав до Києва, щоб провести майстер-клас з класичної остеопатії для учасників Міжнародної медичної конференції фахівців з мануальної терапії. Гість приємно вразив присутніх не лише досконалим знанням принципів остеопатії, але й своїм вмінням „творити дива” (такими, принаймні, на перший погляд, можуть видатися пересічній людині результати впливу остеопатичних методів на організм людини). Гість щиро ділився таємницями улюбленої справи і з нами, журналістами, під час свого візиту до редакції газети „Ваше здоров’я”.
- Термін остеопатія був запропонований понад 130 років тому американським лікарем-хірургом Ендрю Тейлором Стіллом, який сформулював основні принципи остеопатії – цілісної системи діагностики та лікування людського організму за допомогою мануальної терапії. Остеопатія набула значної популярності і поширилися по всьому світу. Сьогодні її визнають як ефективний метод лікування багатьох недуг (передусім нервової системи, опорно-рухового апарату, внутрішніх органів тощо) в таких провідних країнах світу як США, Великобританія, Франція, Бельгія, Австралія, Росія, де її визнано на державному рівні, а ефективність остеопатичних технік підтверджена клінічними й науковими дослідженнями.
Остеопатичні техніки базуються на використанні єдиного „інструменту” – рук лікаря і глибокому знанні анатомії і фізіології людського організму. На відміну від інших мануальних впливів, остеопатія впливає не лише на суглоби, але й на м’язові тканини, судини, нервові закінчення. А головне, що цей вплив здійснюється м’яко, в щадному режимі.
- Скільки лікарів-остеопатів працює в Англії? Чи всі вони практикують приватно?
- Приблизно 3,5 тисячі. Переважна більшість практикує приватно, однак майже всі страхові компанії країни оплачують їхні послуги. Останнім часом, після того як остеопатичні методи отримали суттєве наукове обґрунтування, остеопатів запрошують працювати в державні клініки травматологічного, ортопедичного і навіть онкологічного профілю.
- Цікаво, як сприймають остеопатію пересічні громадяни і ваші колеги - лікарі офіційної медицини?
- Нещодавно були опубліковані результати соціологічних досліджень, згідно з якими 80% наших громадян знають, що таке остеопатія. Мені здається, цей відсоток дещо завищено.
Менталітет англійців такий, що пересічний громадянин не надає особливого значення тому, яким саме методом його зцілили – він запам’ятовує „свого” лікаря, який поставив його на ноги, і надалі звертається до нього та радить робити це своїм друзям. Мої пацієнти, наприклад, називають мене по-різному – лікарем, остеопатом, цілителем, фахівцем з нетрадиційної медицини. До того ж англійці – дуже консервативні за своєю природою. Вони люблять поговорити про все цікаве, але до застосування чогось нового ставляться дуже обережно. Панування ідеології офіційної медицини також сприяло виникненню певного скептицизму стосовно успіхів медицини альтернативної. Тож якщо запитати пересічного громадянина, що саме він знає про остеопатію, то він можливо й розгубиться. Але чим вищий рівень освіченості англійця, тим більш він обізнаний з альтеративною медициною і тим більше прихильно він до неї ставиться. Цікава деталь – в Лондоні та в інших містах, де проживають заможні люди, розташовані найбільші центри альтернативної медицини (їм такі методи подобаються). Більше того, альтернативні методи лікування в нашій країні знаходяться під патронатом королівської сім’ї, зокрема принца Чарльза. За його сприяння в центрі Лондона створено спеціальну клініку, де пропонується майже весь спектр існуючих в світі нетрадиційних методів лікування. Уряд країни у свою чергу вважає за необхідне реєструвати різні методи лікування (в тому числі і альтернативні) і контролювати їх застосування, регламентуючи дослідження і використання, де це можливо.
Зокрема, остеопатію було офіційно зареєстровано на державному рівні у 1993 році. Одночасно був створений Державний комітет з остеопатії, який проводить реєстрацією фахівців і розробляє правила здійснення практики (зокрема, визначає перелік захворювань, які дозволено лікувати остеопатам).
- Це допомагає чи „зв’язує руки”?
- З одного боку такі заходи мають на меті гарантувати безпечність лікування – дозволено те, що науково обґрунтовано. З іншого боку на практиці це іноді виглядає як непорозуміння між напрямами медицини. Адже альтернативні методи діагностики і лікування базуються на холістичному підході, який відрізняється від діагностики і лікування пацієнта за пато-морфологічними змінами. Однієї наявності симптомів для визначення остаточного діагнозу недостатньо. Потрібна глибока всебічна діагностика. Наприклад, нам дозволено лікувати головний біль. Але він може виникати як після тривалого перебування за монітором комп’ютера, так і внаслідок подразнення артерій напруженими м’якими тканинами шиї або внаслідок дії інших факторів. То що ж має лікувати остеопат, якщо йому дозволено лікувати головний біль? Тому ми і робимо повне обстеження м’язово-скелетної системи і внутрішніх органів, щоб знайти ті проблеми, які під силу усунути саме остеопату. А якщо разом з головним болем у пацієнта зникнуть серйозні захворювання (причини цього болю та його супутники), які не входять до офіційного переліку, будемо вважати, що ми, незважаючи на адміністративні обмеження, досягли головної мети лікування – одужання людини.
Нещодавно до мене звернулася жінка, у якої боліла спина. Після лікування у неї зник не лише цей біль, але й гострий паротит, на який вона в той час хворіла.
- А яким був Ваш особистий шлях до остеопатії?
- Це сталося долею випадку. Все почалося з того, що в мене заболіло плече. Я, звичайно, чув про остеопатію, однак вважав її не більш ніж красивою байкою. Але здоровий глузд переміг і я вирішив спробувати полікуватися „альтернативно”. Коли остеопат оглядав мене, він натискав на різні ділянки тіла, повільно рухав кінцівки і я відчув, що біль враз минувся. Я подумав, що мене вже вилікували, і почав розраховуватися з лікарем, який посміхнувся і сказав, що лікування ще попереду. Це було моментом істини. А „навернення” до остеопатії підсилили результати лікування, після якого я перестав хворіти на ГРВІ, „підхопити” які двічі на рік було „нормою” ще з дитинства, зникла потреба в антибіотиках, минулися хронічні недуги дихальних шляхів. Більше того, я змінився психологічно – інакше почав дивитися на життя, на світ, на все, що мене оточує. І це було найприємнішою несподіванкою, оскільки остеопатія здатна впливати не лише на тілесні, а й на психологічні і духовні проблеми. Кажучи образно, остеопатія не може провести Вас крізь двері, за якими лежить здоров’я, але може відчинити їх для Вас. Остеопат – не фокусник, який з „неправильного” робить „досконале”, але, певним чином впливаючи на організм, він програмує його до позитивних змін. На відміну від офіційної медицини, яка пропонує діяти за конкретними визначеними наперед вказівками „повернути направо”, „наліво”, „пришвидшити рух”, остеопатія пропонує організму вибір рухатися як йому швидше і зручніше, але лише в напрямку здоров’я.
- Якими, гадаєте, будуть перспективи альтернативних методів лікування у подальшому?
- Думаю, кожен напрям має право на існування. Дослідити альтернативні методи не так просто, як аспірин, тож тим, хто намагається підтвердити доказовість китайської медицини варто задуматись, чи зможе сучасна доволі молода наука проаналізувати досвід лікування цілих поколінь, який нараховує 5 тисяч років. Виживав же світ без сучасних ліків! Об’єднавчі тенденції також мають свої мінуси, коли холістичний підхід підміняють нозологічним, а лікар на словах прикривається застосовуванням методів, які насправді базуються на глибокій філософії і пізнанні світу людини, а отже й передбачають зцілення всього організму, а не лікування окремих діагнозів „сучасного типу”.
- Зараз Ви працюєте в коледжі, де Вам доводиться вчити лікарів-остеопатів не лише сучасним знанням але й вічній мудрості. Це важко?
- Профіль нашого коледжу – післядипломна освіта лікарів-остеопатів. Наші слухачі – громадяни нашої країни, фахівці з Канади, США, Японії, країн Європи і Росії (які отримали ступінь бакалавра остеопатії після 4-х років спеціалізованого навчання). Ми навчаємо їх технікам загального остеопатичного лікування, які збереглися з часів Ендрю Тейлора Стілла та Джона Мартіна Літтлджона – засновника Британської школи остеопатії. Ці техніки і філософія є класичними і можуть застосовуватись не лише в амбулаторних, але й в стаціонарних умовах. Вони дозволяють здійснювати всебічний вплив на організм людини, змінювати її поставу і лікувати не лише хронічні, але й гострі захворювання. Базовий курс і семінарські заняття чергуються з практикою лікарів (своєрідна очно-заочна форма навчання). Останнім часом ми змінюємо традиційно консервативний стиль викладання (коли слухачам нав’язувався висновок, що є правильним, а що ні) на діалоговий режим, коли слухачі разом з викладачами обговорюють різні точки зору, шукають нові шляхи розв’язання проблем. Ми кажемо, що не існує таких окремих категорій як студент-остеопат і пацієнт остеопата. Насправді остеопат це „продвинутий” пацієнт, який набув глибшого знання, що таке хвороба, здоров’я і життя. А справжнє зцілення залежить саме від такого розуміння.

 
 
Головна | Про нас | ЗМІ | Стати членом асоціації | Вхід для членів асоціації | Партнери | Контакти
Создание сайта - Полюс Альфа