Сервіси
Зворотнiй зв`язок
Реєстрація
Фотогалерея
Новини
17.09.2019 Шановні колеги! 15-17 листопада 2019 р. відбудеться черговий семінар з циклу "Класична остеопатія". Викладач: Крістофер Кемпбелл  >>>
Пошук



Орто-біономія

Лікування «за законами життя»

Світлана Тернова
„Ваше здоров’я”

 Мудрий вислів „лікар, який знає класичну медицину стоїть на одній нозі, а той, який володіє ще й нетрадиційною – на двох” перетворюється на гасло медицини ХХІ століття. Світовий досвід переконливо свідчить – і лікарі, і пацієнти схильні до інтегрованих методів лікування, які підкріплюють ефект один одного, базуються на комплексному підході до проблем хворого і розширюють межі пізнання людини та основ її здоров’я. Маючи за плечима багатий досвід української народної медицини, вітчизняні фахівці з кафедри мануальної терапії Медичного Університету УАНМ жваво цікавляться досвідом колег з інших країн, вивчають його і застосовують на практиці. Тому сьогодні частими гостями в Україні є викладачі невідомих нам практик і методів, що успішно застосовуються в системі охорони здоров’я інших країн. Серед таких гостей - послідовник відносно нового напрямку остеопатії, інструктор з орто-біономіїї Білл Парравано, який приїздив зі США щоб навчити наших мануальників новим методикам.
- Як сприйняли Ваші настанови українські лікарі?
- Я ними дуже задоволений. Вони щиро цікавляться всім новим і корисним для своїх пацієнтів, хочуть багато вміти і знати, і дуже швидко опановують нові знання та навички.
- Поясніть і решті лікарів, що то за напрям – орто-біономія.
- Якщо коротко – це техніка спонтанного усунення соматичних дисфункцій за рахунок введення тіла у спеціальні положення. Вона базується на принципі: якщо ми розміщуємо тіло чи частину тіла у комфортному для нього положенні, воно саме звільняється від напруження, яке з’явилося внаслідок травми чи тривалого  фізичного перевантаження. Таким чином запускаються рефлекси самокорекції організму, завдяки яким біль та інші негативні явища зникають самі. Коли тіло знаходиться в положенні комфорту, спочатку нервова система, а потім і весь організм „скидають” таке напруження .
 Засновники методу -  Артур Лінкольн Паулс (британський остеопат), а дещо пізніше і канадець Лоуренс Джоунс розробили моделі „візерунків” порушень рухливості суглобів а також відповідні техніки їх спонтанного усунення. Маніпуляції в орто-біономії безболісні і безпечні, їх виконують за векторами напрямків „візерунку” функціональних розладів, а не навпаки.
 «Оrtho» в перекладі з грецької означає «прямий, правильный”, а «bionomy” з англійської можна перекласти як  «закономірність життя». Таким чином орто-біономія – це допомога людині за „законами життя» чи лікування «згідно з законами життя».
- І в чому ж полягають ці закони з точки зору орто-біономії?
- Унікальність техніки полягає в тому, що лікар уважно прислухається до організму пацієнта, має відчути його „мову”, його ритм - тобто через обережні та поступові пробні рухи знаходить певну точку рівноваги, за допомогою якої і відбувається зцілення організму. Він починає розуміти „дорогу” до самозцілення, знаходить індивідуальне рішення виходу з кризи.
- А як це виглядає на практиці?
- За рахунок м’якого впливу на проблемні місця, яке здійснюється через окремі важелі (руки, ноги), тіло пацієнта фіксують в найбільш комфортному положенні . При цьому ніхто не розтягує зв’язок, м’язів, як це, приміром, відбувається в класичній мануальній терапії, а навпаки їх ніби злегка стискають, і це призводить до зменшення болю, зникнення спазмів, усунення „блоків” в суглобах тощо.
- Але ж ми часто самі шукаємо „рятівне” положення тіла, яке позбавляє нас болю. Це також лікування?
- Так, але лише його початок. Бо орто-біономія передбачає кілька рівнів впливу на організм. Паулс називав їх фазами. Кожна з них є окремим способом, за допомогою якого наше тіло знімає напруження . Так от перша фаза (тобто найнижчий рівень) – це підсвідомий пошук комфортного стану. Наприклад, коли уві сні ви мимоволі змінюєте положення тіла. Другий рівень - коли ми змінюємо положення уже свідомо ( наприклад, після тривалого сидіння на лекції тощо). Третій – коли людина усвідомлює, що вона якось  може позбавитися від фізичного чи м’язового напруження  і починає шукати варіанти як саме це зробити.  Лоуренс Джоунс назвав цю фазу „стрейн-контрстрейн”. Він з’ясував: якщо тіло утримувати в положенні комфорту 90 секунд чи трохи більше, то воно самостійно може відновити пошкодження, яке сталося в ньому а також включити компенсаторні реакції на це пошкодження по всьому організму. Паулс додатково застосував ротацію та компресію і зменшив час утримання тіла в стані комфорту до 30 і 10 секунд. Четверта фаза фіксує всі напруження тіла, котрі ніби концентруються в одній застиглій точці. П’ята  базується на тому, що тіло не завжди утримує напруження в одній точці. Це – динамічний процес. Таких точок багато і лікар динамічно лікує їх за дуже стислий період часу. Це нагадує парний танець, де лікар відчуває і підтримує пацієнта, розпізнаючи його „ візерунок” напруження. У шостій фазі лікар працює на рівні біоенергетичного поля. Сьома фаза – моделювання середовища  підтримки і сприйняття пацієнта аж до того, щоб працювати з ним дистанційно. І нарешті остання, восьма фаза передбачає те, що – орто-біономія - це не просто методика корекції тіла, а й спосіб життя за її принципами.
- Це вже менше схоже на медичну маніпуляцію, більше – на філософію чи мистецтво.
- Якщо лікар хоче зробити хворого анатомічно правильним з усіх боків, це схоже на те, що він хоче посадити його в якусь коробку. Бо такого поняття як абсолютна анатомічна норма не існує – кожен з нас є унікальним, зі своїми емоціями та фізичними особливостями. Тому це справді мистецтво - дозволити тілу підказати, чого воно хоче насправді та допомогти йому самому позбавитися того, що йому заважає.
 Мені подобається, коли працюють з усім тілом, а не з окремими суглобами – це дає значний фізичний і душевний комфорт. Ви ніби знову навчаєте нервову систему відчувати тіло, а тіло – досягати рівноваги і спокою, немов повертаючи себе у дитинство. Люди звикли роками накопичувати напруження і носити його в собі як щось неминуче. Воно наростає, доки  з’явиться біль, і ми ковтаємо ліки, які лише до певної міри його знімають. Але ми знаємо, що цих проблем можна позбутися і набути свободи руху. Орто-біономія – це унікальний метод. Його можна легко зрозуміти, опанувати і допомагати один одному.
 
 
Головна | Про нас | ЗМІ | Стати членом асоціації | Вхід для членів асоціації | Партнери | Контакти
Создание сайта - Полюс Альфа